اخبار :

همایش «حضرت فاطمه(س)؛ الگوی زن مسلمان» در آلبانی برگزارشد.
به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه منطقه بالکان، این همایش به مناسبت روز میلاد حضرت زهرا (س) و روز زن، به همت بنیاد سعدی شیرازی در تیرانا و پشتیبانی کمیته مطالعات ادیان و مذاهب مجمع جهانی اهل بیت و توسط مسجد اهل البیت برگزارشد.
مفتی‌گری اشکودرا، کمیته مسلمانان، کمیته بکتاشیه، گروه‌های رفاعیه، سایر گروه‌های علوی و بعضی از مدارس اسلامی در برگزاری این همایش مشارکت داشتند.
در این همایش که با حضور گسترده علاقمندان به‌ویژه دختران جوان و زنان محجبه همراه بود و در محل هتل «روزافا» برگزار شد، پس از قرائت آیاتی از کلام ا.. مجید، «سلیم موچا» رئیس کمیته مسلمانان آلبانی در مورد شخصیت حضرت فاطمه(س) به ایراد سخن پرداخت و گفت: در دین اسلام، حضرت محمد(ص) و اهل بیت او همراه با امام علی(ع)، بهترین الگوی ارزشی و رفتاری هستند. سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلبانی: 
حضرت رسول(ص) از زمان بعثت نگاه و رویکرد جدیدی را نسبت به زن در جامعه ایجاد کرده و در گفتار و رفتار، احترام خاصی برای زنان به ویژه حضرت فاطمه‌(س) قائل بودند .
وی افزود: در این خانواده، حضرت فاطمه(س) از جایگاه والایی نزد حضرت رسول(ص) برخوردار بود و بر ما لازم است تا از روش و الگوهای رفتاری حضرت فاطمه‌(س) با عنوان الگوی زن مسلمان در زندگی خود بهره کامل ببریم. 
در ادامه خانم «ایریس ماچی» مسئول بخش زنان کمیته مسلمانان آلبانی در مورد شخصیت حضرت فاطمه(س) به عنوان شفیع بهشت و از برترین زنان الهی در کنار حضرت مریم(س) به ایراد سخن پرداخت و گفت: حضرت فاطمه، نمونه‌ای کامل در عبادت، عمل، همسرداری و روابط اجتماعی با دیگران بوده و از افتخارات آن حضرت، داشتن شوهری چون حضرت علی(ع)، فرزندانی چون حسن(ع)، حسین(ع)، زینب(س) و ام‌کلثوم(س) است. 
وی افزود:‌ اسلام، احترام و جایگاه خاصی برای زنان قائل است و ضرورت دارد تا ما هر چه بیشتر رهرو واقعی حضرت فاطمه(س) و مبادی آداب و شرایع دینی و اسلامی در زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی خودمان باشیم.

/ 0 نظر / 24 بازدید